Poradnik

Historia szkła sięga tysięcy lat wstecz. Towarzyszyło człowiekowi już w starożytnej Mezopotamii i Egipcie. Nic dziwnego, że do dnia dzisiejszego nie straciło na wartości.

Posiada zastosowanie użytkowe, choćby w naczyniach, których używamy codziennie, czy oknach. Równie ważne znaczenie ma estetyka szkła, zwłaszcza we współczesnym designie – może odmienić każde wnętrze, nadać stylu i elegancji pomieszczeniu. Warto zdecydować się na wykorzystanie szkła w swoim domu ze względu na jego wytrzymałość i nieograniczone możliwości aranżacji. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, łazienka czy salon. Dzięki swej delikatności będzie pasować do dowolnego stylu wnętrza.

Najbardziej powszechne wykorzystania szkła w domach można znaleźć w postaci szklanych drzwi, balustrad czy podłóg. Trwałość szkła gwarantuje również, że jest to dobra inwestycja na przyszłość – posłuży przez wiele lat, a do tego będzie łatwa w utrzymaniu. Materiały, których używamy w naszej firmie Szkło-master, są najwyższej jakości, dlatego nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie.

Coraz bardziej popularne wśród naszych klientów staje się projektowanie kuchennego wnętrza z użyciem szkła. Wszyscy zgodnie wybierają do tego szkło lakierowane, które można z łatwością spersonalizować, tak by pasowało do wybranych wcześniej mebli i dekoracji kuchennych. W naszej ofercie posiadamy również dodatkowe opcje nadruków i oryginalnych wzorów, które zmienią zwykłą kuchnię w stylowe pomieszczenie.

Szkło lakierowane w kuchni bez problemu może zastąpić płytki i kafelki, które zazwyczaj umieszcza się na ścianie ponad blatem. Ponadto znacznie łatwiej utrzymać je w czystości.

Podczas tworzenia projektu „szklanej kuchni” warto zwrócić uwagę na wybór najbezpieczniejszego materiału. Cechuje go podwyższona odporność termiczna oraz mechaniczna. Do tego typu zastosowań wybiera się zarówno szkło wielowarstwowe klejone, jak i hartowane, które powstaje w wyniku obróbki termicznej. Obydwa gatunki szkła cechują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu można spokojne stosować je w domu, bez obaw o bezpieczeństwo mieszkańców.

Szkło może być wykorzystane w każdym pomieszczeniu w domu. Sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale także w korytarzu czy łazience. Powierzchnie szklane znacznie łatwiej wyczyścić, niż choćby kafelki i fugi. Dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi szkło może stanowić element dekoracyjny w pokoju dziennym pod wieloma postaciami: szklany stół, szklane drzwi, szklane balustrady – wszystko to sprawi, że pokój nabierze przestronności i eleganckiego charakteru.

Szklane aranżacje polecane są szczególnie do mniejszych pomieszczeń, które można z łatwością optycznie powiększyć, wstawiając na przykład na całej ścianie lustro. Szklane meble nie są tak masywne jak te z drewna, dlatego idealnie nadają się do niewielkich powierzchni.

Dla osób lubiących niekonwencjonalne rozwiązania szklana podłoga będzie strzałem w dziesiątkę. Przez poddanie materiału obróbce termicznej będzie to równie trwała i bezpieczna metoda, jak klasyczny parkiet.

Pod względem wystroju szkło pasuje do stylistyki industrialnej, bogatej w drewno, beton czy stalowe elementy. Również w klasycznie urządzonym miejscu szkło znajdzie swoje zastosowanie. Mieszkanie, hotel czy restauracja wzbogacone o lustrzane ściany i szklane aranżacje, zrobi wrażenie na wszystkich gościach. Dzięki temu, że szkło przepuszcza i rozprasza światło, pomieszczenia będą jeszcze jaśniejsze i przytulniejsze. Łatwo również podnieść standard i nadać poczucia ekskluzywności hotelu czy restauracji, stosując w nich oryginalne, szklane aranżacje.